Člen skupiny
CZ | EN

Pražské geotechnické dny 2019

Pražské geotechnické dny 2019

26. 4. 2019

Save the date
27. ročník Pražských geotechnických dní

Komplexní geotechnické řešení nestabilních území  

Ve dnech 13. a 14. května 2019 proběhne 27. ročník mezinárodní konference Pražské geotechnické dny zaměřený na problematiku komplexního geotechnického řešení nestabilních území.

> Program konference
V hlavní přednáškový den se v prostorách Akademie věd ČR představí přední odborníci z ETH Zurich (Švýcarsko) – University del Norte (Kolumbie) – Technical University of Ostrava – Graz University of Technology (Rakousko) – University of Basilicata a University of Perugia (Itálie) – STU Bratislava (Slovensko). Přednáškové bloky završí Prof. Dr. et Ing. Rolf Katzenbach (Německo) s tématem Geotechnics as Solid Basis of Civil and Enviromental Engineering – Examples from the Highest High-Rise Buildings of Europe and the World.  

> Odborný workshop
Workshop pod vedením Prof. Dr. et Ing. Rolf Katzenbacha Geotechnical Design for Potentially Unstable Ground proběhne druhý den v Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

> Prestižní Cena akademika Quido Záruby pro mladé geology a geotechniky  
Na půdě Akademie věd ČR bude v rámci Pražských geotechnických dnů také předána jedinečná Cena akademika Quido Záruby, který zásadním způsobem ovlivnil vývoj nejen české a slovenské, ale především evropské inženýrské geologie. Pro připomenutí významu myšlenek zakladatele oboru inženýrské geologie iniciovala společnost SG Geotechnika předávání této ceny, která podporuje rozvoj inženýrské geologie a geotechniky. Její dosavadní nositelé, kteří se řadí ke známým osobnostem v oborech geotechniky a inženýrské geologie, jsou toho důkazem. Sledujte náš web, k příležitosti blížícího se 20. výročí předávání této prestižní ceny již brzy připomeneme myšlenky Quida Záruby, zakladatele oboru inženýrské geologie v tehdejším Československu, zakládajícího člena a prezidenta mezinárodní společnosti pro inženýrskou geologii IAEG. 

> Organizátoři  
Na mezinárodní konferenci si Vás dovoluje pozvat společnost SG Geotechnika společně s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a Českou a Slovenskou společností pro mechaniku zemin a geotechnického inženýrství pod záštitou Ústavu teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd České republiky.