CZ | EN

Cena akademika Quido Záruby pro mladé inženýrské geology a geotechniky za rok 2019

  • Domů
  • Aktuálně
  • Cena akademika Quido Záruby pro mladé inženýrské geology a geotechniky za rok 2019

Cena akademika Quido Záruby pro mladé inženýrské geology a geotechniky za rok 2019

30. 3. 2020

Přestože mezinárodní konference Pražské geotechnické dny proběhne v květnu 2021, Cena akademika Quido Záruby pro mladé inženýrské geology a geotechniky se bude, i přes současnou složitou situaci, udělovat také za letošní rok

Zasedání odborné komise Zárubovy ceny, původně plánované na 8. 4. 2020, je v současné době přesunuto na neurčito a proběhne v prvním možném termínu, předpokládáme, že na konci léta. Slavnostní ceremonie předávání medailí a diplomů vítězům Zárubovy ceny za rok 2020, která je již tradičně součástí konference Pražské geotechnické dny, bude součástí Pražských geotechnických dní 2021.

Prestižní ocenění pro mladé geology a geotechniky udržuje nejen v České republice povědomí o mezinárodní významnosti Quido Záruby, československého profesora, zakladatele inženýrské geologie, prvního prezidenta International Association for Engineering Geology and the Environment a zakladatele naší společnosti. Dosavadní nositelé ceny patří ke známým osobnostem v oborech geotechniky a inženýrské geologie. 

Komise Zárubovy ceny neměla loňský výběr mezi nejlepšími pracemi geologů a geotechniků zdaleka jednoduchý, rozhodla se pro ocenění prací ve dvou kategoriích »