Člen skupiny
CZ | EN

Cena akademika Quido Záruby

Cena akademika Quido Záruby

30. 3. 2020

Cena akademika Quido Záruby pro mladé inženýrské geology a geotechniky za rok 2019 

Přestože mezinárodní konference Pražské geotechnické dny, proběhne v květnu 2021, Cena akademika Quido Záruby se bude, i přes současnou složitou situaci, udělovat také za letošní rok. Zasedání odborné komise Zárubovy ceny, původně plánované na 8. 4. 2020, je v současné době přesunuto na neurčito a proběhne v prvním možném termínu, předpokládáme, že na konci léta. Slavnostní ceremonie předávání medailí a diplomů vítězům Zárubovy ceny za rok 2020, která je již tradičně součástí konference Pražské geotechnické dny, bude součástí Pražských geotechnických dní 2021. 

Prestižní ocenění pro mladé geology a geotechniky udržuje nejen v České republice povědomí o mezinárodní významnosti Quido Záruby, československého profesora, zakladatele inženýrské geologie u nás, prvního prezidenta International Association for Engineering Geology and the Environment a zakladatele naší společnosti. Komise Zárubovy ceny neměla loňský výběr mezi nejlepšími pracemi geologů a geotechniků zdaleka jednoduchý a teprve podruhé za téměř dvě dekády předávání ceny se rozhodla pro ocenění prací ve dvou kategoriích. Dosavadní nositelé Ceny patří ke známým osobnostem ve svém oboru a těšíme se, koho oceníme známou Zárubovou medailí za nepřínosnější práci v roce 2019. 

>> 28. ročník Pražských geotechnických dní, zaměřený na problematiku Geotechnical Parametres – from Site Investigation to Design, proběhne v květnu 2021