CZ | EN

Pražské geotechnické dny 2019

Pražské geotechnické dny 2019

26. 4. 2019

27. ročník mezinárodní konference Pražské geotechnické dny proběhne ve dnech 13. a 14. května 2019 v historickém centru Prahy. Konference pojedná o problematice komplexního geotechnického řešení nestabilních území

Program konference

V hlavní přednáškový den, v prostorách Akademie věd ČR, vystoupí se svými přednáškami přední odborníci z ETH Zurich (Švýcarsko), University del Norte (Kolumbie), Technical University of Ostrava, Graz University of Technology (Rakousko), University of Basilicata a University of Perugia (Itálie), STU Bratislava (Slovensko). Přednáškové bloky završí Pražskou geotechnickou přednáškou profesor Rolf Katzenbach (Německo) na téma Geotechnics as Solid Basis of Civil and Enviromental Engineering – Examples from the Highest High-Rise Buildings of Europe and the World.

Odborný workshop

Druhý den proběhne v prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy workshop pod vedením profesora Rolfa Katzenbacha na téma Geotechnical Design for Potentially Unstable Ground.

Prestižní Cena akademika Quido Záruby pro mladé inženýrské geology a geotechniky

V rámci Pražských geotechnických dnů bude také předána Cena akademika Quida Záruby pro mladé inženýrské geology a geotechniky. Společnost SG Geotechnika iniciuje předávání této ceny pro připomenutí významu myšlenek a profesního odkazu Quida Záruby, zakladatele československé inženýrské geologie. Cena již od roku 2001 podporuje rozvoj geotechniky a inženýrské geologie. Její dosavadní nositelé, kteří se řadí ke známým osobnostem v oborech geotechniky a inženýrské geologie, jsou toho důkazem.

Organizátoři

Na mezinárodní konferenci si vás dovoluje pozvat společnost SG Geotechnika společně s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a Česko-Slovenskou společností pro mechaniku zemin a geotechnického inženýrství pod záštitou Ústavu teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd České republiky.
Přílohy:
Pozvánka na 27. ročník mezinárodní konference Pražské geotechnické dny